ZUPEŁNIE NOWY NISSAN QASHQAI

UKŁADY NAPĘDOWE

e-POWER. Zupełnie nowy wymiar zelektryfikowanego napędu

Poczuj przyjemność prowadzenia elektrycznego samochodu. e-POWER to wyjątkowa technologia Nissana, dzięki której podróż po mieście jest bardziej cicha i ekonomiczna. Polega ona na wykorzystaniu silnika benzynowego jedynie do wytwarzania energii dla silnika elektrycznego, który napędza pojazd i nie wymaga podłączenia do sieci elektrycznej. Nissan Qashqai z napędem e-POWER wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów. Crossover marki Nissan jest też dostępny z układem napędowym Mild Hybrid – wspomaganym elektrycznie zaawansowanym silnikiem benzynowym oferowanym w wersjach z napędem na przednią lub na obie osie.

 

DESIGN

Niezwykła ewolucja

W 2007 roku opracowaliśmy koncepcję Nissana Qashqai - crossovera łączącego kompaktowe rozmiary hatchbacka z możliwościami SUV-a. Teraz przedstawiamy całkowicie nową odsłonę tego modelu. Śmiała sylwetka, wyraziste światła LED i imponujące 20-calowe felgi w aerodynamicznym, kompaktowym nadwoziu nadają kształt nowej wizji.

STYLISTYKA WNĘTRZA

Zachwycające rozwiązania

Rozgość się w fotelach ze skóry premium z opcją masażu dla przedniego rzędu siedzeń. Jeszcze większa przestrzeń ładunkowa pozwala na różne sposoby adaptacji. Doświadcz przyjemności, której nie będziesz mógł się oprzeć. 

PRZESTRZEŃ BAGAŻOWA

Praktyczny i wszechstronny

Dzięki przestronnemu wnętrzu, niezależnie od tego, co przyniesie dzień, Nissan Qashqai dostosuje się do Twoich planów.

WSPARCIE DLA KIEROWCY

Nissan Intelligent Mobility

Teraz jazda jest bardziej komfortowa i mniej stresująca. System ProPILOT z Navi-link nie tylko pomaga zachować wcześniej zaprogramowaną odległość od samochodu z przodu i utrzymać pojazd na środku pasa ruchu, ale także wykorzystuje wbudowane mapy TomTom®. Dzięki nim przygotujesz się na niespodzianki na drodze, takie jak zakręty, skrzyżowania czy zjazdy i będziesz mógł odpowiednio zareagować. System potrafi też dostosowywać prędkość ustawioną na tempomacie na podstawie mijanych znaków drogowych.

WIEDZA TO POTĘGA

Wyświetlacz Head-Up Display 10,8''

Teraz możesz widzieć wszystko bez odrywania wzroku z drogi. Wyświetlacz przezierny możesz skonfigurować tak, aby pokazywał prędkość, mijane znaki drogowe, nawigację, inforozrywkę i inne szczegóły.

WIEDZA TO POTĘGA

Cyfrowe zegary z wyświetlaczem TFT 12,3''

Personalizowany 12,3-calowy wyświetlacz cyfrowy daje wiele możliwości konfiguracji. Możesz dodać mapy, edytować menu, a wszytko to dostępne pod ręką w widocznym miejscu. Design tła został zainspirowany japońskim szkłem Kiriko.

Adaptacyjne światła drogowe LED

Strumień światła dzielony jest na 12 indywidualnych segmentów, które są automatycznie dezaktywowane, dzięki czemu zyskujesz maksymalną widoczność drogi przed samochodem bez oślepiania światłami kierowców pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka.

Inteligentny system kamer 360° z funkcją wykrywania ruchomych obiektów

Na podstawie obrazu z czterech kamer system generuje wirtualny obraz pojazdu widocznego z góry, obejmujący pełne 360°. Kierowca może także wyświetlić zbliżenie przodu, tyłu lub boku pojazdu, aby uzyskać lepszy widok. System ostrzeże Cię, jeśli wykryje ruchome obiekty w pobliżu samochodu.

WSPARCIE DLA KIEROWCY I TECHNOLOGIE BEZPIECZEŃSTWA

Bogaty pakiet technologii wspomaga monitorowanie otoczenia samochodu

Już od podstawowej wersji, każdy Nissan Qashqai wyposażony jest w zaawansowaną technologię, która chroni i zapewnia bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, a 5-gwiazdek Euro NCAP potwierdza wysoki standard bezpieczeństwa tego modelu.

Inteligentny system automatycznego hamulca awaryjnego

W przypadku ryzyka kolizji z samochodem, pieszym lub rowerzystą, system jest w stanie wykryć obiekty i aktywować hamulce, aby doprowadzić do całkowitego zatrzymania pojazdu. 

Inteligentny system ostrzegania o możliwości kolizji

Inteligentny system ostrzegania o możliwości kolizji obserwuje samochody z przodu, a gdy wykryje nagłe spowolnienie, ostrzega Cię, aby zwolnić. 

Inteligentny system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu

Inteligentny system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu delikatnie koryguje tor jazdy, kiedy wyczuje, że zjeżdżasz ze swojego pasa. 

Inteligentny system awaryjnego hamowania przy cofaniu

Teraz możesz cofać z większą pewnością. Jeżeli samochód wykryje nieruchomy obiekt za sobą, system może automatycznie zahamować, aby uniknąć kolizji. 

Centralna poduszka powietrzna

Nissan Qashqai jest wyposażony w poduszkę powietrzną, która w przypadku określonych typów kolizji zapobiega zderzeniu się głowami osób siedzących obok siebie. 

Asystent utrzymania pasa ruchu

System ostrzega o pojeździe w martwym polu, którego nie widać w lusterku. Asystent utrzymania pasa ruchu pomoże skorygować tor jazdy Nissana Qashqai, aby samochód trzymał się swojego pasa.

System zapobiegania kolizjom podczas cofania

Kiedy wyjeżdzasz tyłem z miejsca parkingowego, system może ostrzec Cię o niewidocznych dla Ciebie pojazdach z obu stron. 

W kontakcie ze swoim światem

Nissan Qashqai to Twój partner technologiczny. Będziesz zachwycony możliwościami, jakie Twój głos lub dotyk mogą aktywować.

Usługi NissanConnect

Aplikacja NissanConnect Services umożliwia dostęp do usług zdalnego sterowania, inteligentnych alarmów, funkcji lokalizatora samochodu, nawigacji, historii i analizy jazdy oraz wielu innych funkcji.

Stan techniczny pojazdu

Nissan Qashqai umożliwia łatwy dostęp do takich parametrów jak m.in. ciśnienie w oponach, ciśnienie oleju, hamulce oraz informuje o wszelkich usterkach.

Dokładniejsze mapy i informacje o korkach

Dotrzyj do celu łatwo i szybko. Nissan Qashqai umożliwi zaplanowanie trasy i będzie na bieżąco monitorował sytuację na drodze, abyś mógł trzymać się z dala od utrudnień na trasie. 

Amazon Alexa® i Google Assistant™

Używając funkcji Nissan Action (dla Google Assistant™) lub Skill (dla Amazon Alexa®), można między innymi zdalnie uruchamiać światła – świetne rozwiązanie na zatłoczonym parkingu, sprawdzić, czy drzwi są zablokowane i wysłać wskazówki dojazdu do systemu nawigacyjnego Nissana Qashqai. Wystarczy powiedzieć „OK Google (lub Alexa), zapytaj Nissana” i przekonać się, co znaczy wygoda.

Zaawansowane opcje łączności

Zapomnij o kablach i ładowarkach USB. Nissan Qashqai ogranicza bałagan dzięki bezprzewodowej obsłudze Apple CarPlay² i możliwości bezprzewodowego ładowania kompatybilnego smartfona.

W SOCIAL MEDIA